ייעוץ זוגי במרכז ומניעה של פחד וחרדות בזוגיות

 

ניהול חיי זוגיות יכול להיות אחד האתגרים הכי רגשיים שכל אדם חווה עם עצמו ועם אדם אחר. כאשר אנחנו מנהלים זוגיות אנחנו יכולים לחוות פחדים וחרדות רבים כמו פחד שבן או בת הזוג שלנו יעזוב או יבגוד בנו. בכל זוגיות הפחד והחרדה הם חלק מעסקת החבילה, אך כאשר מצבים רגשיים אלו משתלטים ומפריעים לניהול קשר תקין עלינו לפנות לקבלת עזרה. ייעוץ זוגי במרכז יכול לסייע לכל זוג להתמודד טוב יותר עם החרדות והפחדים שלו באופן יעיל וחכם.

שמי ד"ר יגאל גליקסמן ואני מומחה בטיפול בפחדים ובחרדות. בקליניקה הפרטית שלי אני מציע שירותי ייעוץ זוגי לזוגות שרוצים להתגבר על החרדה ולא לתת לה להרוס את הקשר ואת המשפחה. החרדות שיש לזוגות הן רבות והן יכולות להיות קשורות לכל אחד מבני הזוג או לזוגיות עצמה ולאתגרים שהיא מציבה בפנינו מניהול משק בית משותף ועד היכולת לקבל להכיל את בן או בת הזוג.

 

ייעוץ זוגי במרכז איך הוא יכול לסייע לנו למנוע פרידה מבן או בת הזוג שלנו?

ייעוץ זוגי במרכז יכול לסייע לזוגות רבים להימנע ממצב של פרידה. השירות של הייעוץ הזוגי מאפשר לבני זוג להכיר אחד את השני יותר טוב ולהבין לעומק מה מפריע להם לנהל זוגיות תקינה, הדדית ומטיבה. במהלך הטיפול הזוגי בני הזוג יכולים ליהנות מתחושה של העצמה ולגלות מחדש למה הם התאהבו בבן או בבת הזוג שלהם.

טיפולי ייעוץ זוגי יכולים להיות משולבים עם טיפול פרטני בחרדות בשיטת ביופיטבק – שיטה שהוכחה כיעילה מאוד לשינוי דפוסי התנהגות, שינוי דפוסי חשיבה ושינוי התגובות שלנו לחרדות ופחדים. טיפול זה יכול לחזק כל אחד מבני הזוג ולאפשר להם להרגיש בטוחים יותר בעצמם ובזוגיות.

ייעוץ זוגי במרכז דר יגאל גליקסמן.jpg

 

איך איש מקצוע יכול לסייע לנו להתמודד עם לחץ ומתח בזוגיות?

איש מקצוע כמו מטפל זוגי או פסיכולוג יכול לספק לנו שירות של  ייעוץ זוגי במרכז. הפניה לאדם שלישי אובייקטיבי יכולה לסייע לזוגות רבים להתמודד טוב יותר עם לחץ ומתח שיש בזוגיות. טיפול זה יכול לאפשר לכל אחד מבני הזוג להבין מהי העמדה או הרגשות של בן או בת הזוג השיניים ואז הזוגיות יכולה להיות מלווה ביתר רגישות, סובלנות וסבלנות.

כאשר אחד מבני הזוג חווה חרדה או פחד באופן עוצמתי מאוד שמאיים על שלמות הקשר הוא יכול לבחור לעבור באופן פרטני טיפול קוגנטיבי התנהגותי ממוקד קצר מועד  בשביל שיהיה לו קל יותר להתמודד על החרדה האישית שלו או שלה ולא לתת לה להפריע לקשר הזוגי ולאיזון של חיי הזוגיות והמשפחה.

 

איזה כלים מעשיים ייעוץ זוגי יכול להעניק לזוגות?

טיפול או ייעוץ זוגי יכולים להעניק לזוגות הרבה מאוד כלים מעשיים כמו למשל כלים טובים יותר להתמודדות עם כעס או חרדה. כאשר נדע להתמודד טוב יותר כזוג עם חרדה או כעס שיש לנו כלפי האדם השני בקשר אז יהיה לנו קל יותר לשמור על תקשורת פתוחה וטובה ולא נכנס למעגל קסמים של חרדה, כעס, תסכול ריבים וחוסר אונים. טיפול בפחדים יוכל לאפשר לנו לדחות תסכולים ולהיות מסוגלים לבטא את הרגשות שלנו באופן כנה יותר.

התייחסות ומתן תשומת לב לנושא של פחד יכול להוות נדבר חשוב הן בטיפול הזוגי שלנו והוא יכול להוות חלק חשוב מתהליך של טיפול בכאבים כרוניים. באמצעות מתן יחס לכאב שאנחנו חווים יכול להיות לנו קל יותר להשתחרר מכאבים כרוניים שאנחנו חווים כתוצאה מרגשות של דחק ומתח וחרדה גבוה.

 

מתי יש לפנות לייעוץ זוגי והאם זה פתרון לכל בעיה בזוגיות?

יש לפנות לייעוץ זוגי כאשר התקשורת שלנו כזוג לא טובה או כאשר אנחנו מרגישים שהזוגיות שלנו לא מספקת אותנו. כך למשל אם אנחנו הורים לילדים בעלי בעיות קשב וריכוז אנחנו יכולים בהחלט לחוות לחץ רב בזוגיות בגלל תסכול אודות הבעיה של הילד והדרך בה ניתן או לא ניתן לעזור לו. בעיות קשב וריכוז אצל ילדים יכולות לעורר אצל זוגות רבים ויכוחים שבסופו של דבר פוגעים גם בזוגיות וגם בילד.

הורים רבים חשים חרדות טיפול ולא רוצים לקחת את הילדים שלהם לטיפול פסיכולוגי בשביל להתמודד עם בעיית הקשב והריכוז שלהם. כאשר אנחנו בוחרים באופן מודע להתגבר על החרדה שלנו ולשים את הילד במרכז אנחנו יכולים לסייע לו להרגיש טוב יותר.

 

האם פחד וחרדה יכולים להפריע לניהול זוגיות תקינה?

פחד וחרדה הם חלק טבעי מכל זוגיות. כאשר הפחד והחרדה שלנו משתלטים עלינו הם יכולים להפריע לנו במגוון תחומי חיים כמו ניהול זוגיות תקינה או כמו ההרגשה הפיזית שלנו. בדיוק כמו שנפנה לקבלת טיפול בכאבי ראש פסיכוסומטיים לפסיכולוג כך עלינו להקדים תרופה למכה ולפנות לייעוץ לשם טיפול בחרדות ופחדים שעולים בזוגיות שלנו.